TOP konto oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe to nie lokata, której nie możesz zerwać bez utraty odsetek (zazwyczaj). TOP konto oszczędnościowe jest podobne do lokaty bezkarnej, w ramach której możesz bez utraty odsetek wypłacać środki w dowolnym dniu miesiąca, a nawet kilka razy w miesiącu. Na konto oszczędnościowe, w przeciwieństwie do lokaty, możesz również dopłacać środki.

Utrata odsetek z lokaty, w pewnych sytuacjach może być zaletą, która powstrzymuje nas przed pochopnym zerwaniem depozytu. Oczywiście jeśli lokata musi zostać zerwana, to odsetki zostaną utracone. Dobrym sposobem może być może być uruchomienie kilku lokat na mniejsze kwoty, zamiast jednej na wyższą. W sytuacji kryzysowej zrywamy wybraną lokatę i tracimy tylko odsetki dla tego depozytu, a nie wszystkie. Ale czy jest inne wyjście? Tak, sprawdź TOP konta oszczędnościowe - bez utraty odsetek.

TOP konto oszczędnościowe

Rachunek oszczędnościowy jest dobrym sposobem na oszczędzanie dla osób, które nie dysponują dużym kapitałem, ale chcą oszczędzać, nawet metodą małych kroczków lecz regularnie, gdyż w przeciwieństwie do lokaty, rachunek oszczędnościowy możesz zasilać w dowolnym momencie i dowolnymi kwotami pieniędzy. TOP konto oszczędnościowe - sprawdź zestawienie!

Uwaga, wybrane top konto oszczędnościowe (jedno lub więcej w zależności od dostępności ofert), może być otwarte jedynie z kontem osobistym.

A co jeśli będziesz potrzebować zgromadzonych środków? Co jeśli musisz wypłacić oszczędności z konta? Nic, po prostu je wypłacasz – rachunek oszczędnościowy ma tę niewątpliwą zaletę, że możesz przelać zgromadzone środki nie tracąc już wypracowanych odsetek. Na przykład lokujesz na rachunku oszczędnościowym 5000 zł, ale w pewnym momencie potrzebujesz 2000 zł, więc wypłacasz 2000 zł, a pozostałe 3000 zł pracuje dalej. Oczywiście za okres, gdy na TOP koncie oszczędnościowym deponowałeś(-aś) 5000 zł bank również naliczy i wypłaci Ci odsetki, gdyż (wbrew panującemu przekonaniu)

odsetki dla TOP konta oszczędnościowego naliczane są za każdy dzień lokowania środków na koncie,

a jedynie wypłacane są na konto osobiste lub konto oszczędnościowe (zazwyczaj) pod koniec miesiąca.

Warto również pamiętać o tym, że o ile regulamin nie stanowi inaczej, to tylko pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, za drugi i kolejne należy już zapłacić, choć i w tym przypadku są wyjątki od tej reguły.

» konto oszczędnościowe, lokata bez utraty odsetek, lokata bezkarna, konto dla oszczędzających, gdzie ulokować oszczędności na koncie oszczędnościowym «

Opinie

TOP konto oszczędnościowe, czyli najlepsze konta oszczędnościowe w bankach. Uruchamiając konto oszczędnościowe warto mieć na uwadze to, że zazwyczaj konto może być otwarte wraz z kontem osobistym. [2023-01-26]

Dodaj opinię

TOP konto oszczędnościowe opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń TOP konto oszczędnościowe forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)