TOP konto oszczędnościowe duże kwoty

TOP konto oszczędnościowe na dużą kwotę - konto bankowe oszczędnościowe na kwotę co najmniej 100 000 zł - sprawdź TOP konta oszczędnościowe na duże kwoty na top lokaty.

TOP konta oszczędnościowe na duże kwoty lub bez górnego limitu kwot. W naszym zastawieniu przyjęliśmy, że prezentujemy konta dla dużych kwot, czyli kont oszczędnościowy, na których 🚩możesz zdeponować nie mniej niż 100.000 PLN lub jeśli konto oszczędnościowego nie posiada maksymalnego limitu na kwotę depozytu, dodatkowo krzystając z podwyższonego, promocyjnego oprocentowania dla konta.

» duża kwota na koncie, konto oszczędnościowe na dużą kwotę, gdzie duża kwota na koncie «

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe?

Jak wybrać najlepsze konto oszczędnościowe, czym kierować się wybierając top konto oszczędnościowe? Poniżej kluczowe parametry wyboru:

oprocentowanie - to kluczowy parametr wyboru konta oszczędnościowego. Oprocentowanie zmienne, bo o ile umowa nie stanowi inaczej, to z takim mamy do czynienia przy kontach oszczędnościowych. dotyczy przede wszystkim lokat długoterminowych oraz kont oszczędnościowych. Oprocentowanie zmienne dla lokaty może być dobrym wyborem, jeśli spodziewasz się wzrostu stóp procentowych.

kwota - nie ma dolnego limitu środków na koncie oszczędnościowym, z kolei górny limit może obejmować kwotę w ramach promocyjnego oprocentowania i bez limitu dla oprocentowania standardowego.

konto osobiste - często kryterium wyboru top konta oszczędnościowego może być konieczność posiadania konta osobistego. Jeśli posiadasz konto w danym banku, to w pierwszej kolejności warto sprawdzić właśnie takie oferty. Jeśli jednak nie chcesz wiązać się z bankiem, dobrym wyborem może być konto oszczędnościowe bez konta osobistego, czyli depozyty bankowe do uruchomienia których nie jest wymagane posiadanie konta osobistego (albo korzystanie z innych produktów bankowych) - dla kont oszczędnościowych rzadko spotykane.

konto dla nowych klientów - banki często kuszą klientów wysokim oprocentowaniem konta oszczędnościowego, a jednym z warunków jest bycie nowym klientem banku. Warto dokładnie przestudiować warunki takiej oferty, gdyż w jednym przypadku nowym klientem może być jedynie osoba, która nigdy nie korzystała z oferty danego banku, w innym zaś wymagany jest jedynie określony okres karencji, aby ponownie móc skorzystać z promocji dla nowych klientów.

na nowe środki - poszukując top lokaty bankowej możesz spotkać się z pojęciem nowe środki. O co tu chodzi? Udostępniając ofertę konta oszczędnościowego na nowe środki bank określa dzień, w którym bada łączne saldo depozytów dla danego klienta. W przypadku nowych klientów zasada jest prosta - saldo będzie wynosiło 0 zł, ale jeśli jesteś klientem danego banku, to tak być nie musi. Załóżmy, że dzień badania salda to 19 stycznia, a w tym dniu na Twoim koncie osobistym znajdowało się 1000 zł. W takim przypadku nowymi środkami będzie nadwyżka ponad 1000 zł, nawet jeśli 20 stycznia na koncie nie było już ani grosza. Przeglądając top oszczędnościowe i wybierając top konto oszczędnościowe na nowe środki sprawdź ile środków było na Twoim koncie bankowym w dniu badania salda. Jeśli nie wiesz jak to zrobić, zadzwoń na infolinię banku.

konto oszczędnościowe bez utraty odsetek - wypłata śodków z konta oszczędnościowego nie wiąże się z utratą wypracowanych odsetek. Innymi słowy, możesz wypłacać środki w dowolnym momencie nie tracąc ani kapitału, ani wypracowanych odsetek. Warto jednak pamiętać o tym, że zazwyczaj tylko jeden przelew w miesiącu jest darmowy, drugi i kolejny są płatne zgodnie z TOiP danego banku.

liczba kont oszczędnościowych - zależne od banku, możesz mieć jedno lub wiele kont oszczędnościowych, w przypadku promocji zazwyczaj tylko jedno może być objęte promocyjnym, podwyższonym oprocentowaniem.

Kiedy warto wybrać konto oszczędnościowe?

Rachunek oszczędnościowy jest lepszy dla osób, które nie dysponują dużym kapitałem, ale chcą oszczędzać, nawet metodą małych kroczków lecz regularnie, gdyż w przeciwieństwie do lokaty, rachunek oszczędnościowy możesz zasilać w dowolnym momencie i dowolnymi kwotami pieniędzy.

A co jeśli będziesz potrzebować zgromadzonych środków? Nic, po prostu je wypłacasz :) - rachunek oszczędnościowy ma tę zaletę, że możesz przelać zgromadzone środki nie tracąc już wypracowanych odsetek. Na przykład lokujesz na rachunku oszczędnościowym 5000 zł, ale w pewnym momencie potrzebujesz 2000 zł - po prostu je wypłacasz, a pozostałe 3000 zł pracuje dalej. Oczywiście za okres, gdy na KO deponowałeś(-aś) 5000 zł bank również naliczy i wypłaci Ci odsetki.

Warto również pamiętać o tym, że zazwyczaj tylko pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy, za kolejny należy już zapłacić, choć i w tym przypadku są wyjątki od tej reguły. Przeglądając oferty kont oszczędnościowych możesz znaleźć również takie z promocyjnym oprocentowaniem w kolejnych okresach.

Preferujesz lokaty? Sprawdź lokaty bez konta - nie musisz wiązać się z bankiem kontem lub innymi produktami bankowymi.

Brak opinii o "TOP konto oszczędnościowe duża kwota", na forum Twoja opinia może być pierwsza!

Dodaj opinię

TOP konto oszczędnościowe duża kwota opinie i komentarze, wyraź swoje zdanie i oceń TOP konto oszczędnościowe duża kwota forum:

🧮Oblicz

⚡ Twoja ocena 

🔥Komentarz ukaże się po akceptacji przez moderatora

🔐Inf. ukryta
Informacja do administracji serwisu (niewidoczna dla innych)